Zuzka Matajová: “Železná lady”

Zuzka vždy toužila po práci s lidmi, která ji dělá šťastnou. První její kroky proto zamířily do HR, kde strávila první období svého profesního života. V jeho průběhu se zdokonalovala v práci s lidmi (pohovory, zpětné vazby, motivace atd.). Sama vždy chtěla jít příkladem, a proto na sobě tvrdě pracovala. Při práci tak například vystudovala VŠ se specializací na HR a management.
Před pěti lety si začala Zuzka pohrávat s myšlenkou začít se věnovat obchodu. O Zuzce je známo (a sama to moc dobře ví), že na každou změnu potřebuje určitou dobu. Naštěstí její touha posouvat se kupředu je silnější než strach z neznáma.

Rok 2014 byl pro Zuzku zlomový. Dostudovala školu a odvážný krok skutečně udělala, když ukončila svou kariéru v HR. Její tehdejší zaměstnavatel v Zuzce neviděl obchodní potenciál, a tak přijala nabídku Inventi na pozici junior obchodníka.

V té době si Zuzka ještě neuvědomovala, že obchod dělá dnes a denně. Po prvních schůzkách se zákazníky zjistila, že i obchod je jen o lidech a toto poznání vedlo k jejím dnešním obchodním úspěchům. Zuzka tak i nadále potkává nové lidi, vytváří pevné vztahy a pomáhá ke spokojenosti nejen spolupracovníkům, ale i zákazníkům.

Během necelých tří let si Zuzka vytvořila rozsáhlé portfolio zákazníků. Zároveň vede z pozice personal leadera téměř 25 členný tým a rovněž stojí za vybudováním dceřiné společnosti SERVIA, která se zabývá dodáváním lidí do interního stavu z pozice personální agentury a poskytování servisních služeb (např. účetnictví, pronájem HW a jiné).

A co na to Zuzka? Dnes je nejvíce pyšná na odvahu, s jakou vykročila do neznáma bez ohledu na jistotu a pohodlí, které musela obětovat. “Svého” HR se ale i při obchodních aktivitách nevzdala. Spolurozhoduje o tom, kdo bude do Inventi přijat, a pak zároveň přemýšlí, na jaký projekt invenťáka zapojit, aby vše klaplo a byla spokojenost na všech stranách. A obchod? Ten si dnes doslova užívá stejně jako zdolávání dalších vrcholů ????.