iOS 10 již dnes večer

Každý rok v září se jableční fandové těší na novou verzi svého milovaného operačního systému iOS. Nejinak je tomu i letos, kdy si pro nás pánové a dámy z Cupertina připravili verzi s pořadovým číslem 10. Při prezentaci nového iOS opět lítala vzduchem superlativa a Apple znovu označuje iOS 10 jako největší release iOS který kdy proběhl.

5 novinek které se nám v Inventi.cz moc líbí?

 1. Stop “malým” iphonům
  Update na minulou verzi iOS s pořadovým číslem 9 trochu překvapivě dostali všechny zařízení kompatibilní s iOS 8. Letos tomu je jinak a Apple “odřezává” iPhone 4S, na iOS 10 tedy mohou aktualizovat všichni s iPhonem 5 a novějším. U tabletů se minimální hranice posouvá k iPadu 4té generace a iPadu mini 2.
 2. Bohaté notifikace
  Apple označuje nový systém notifikací jako “rich”. V praxi jde o to, že interakce ze zamčené obrazovky nabízí další možnosti jako např. zobrazit náhled konverzace z iMessages, přijmout událost v kalendáři pomocí 3D Touch nebo pomocí Homekitu otevřít dveře manželce s nákupem.
 3. Lock screen
  Na zamčené obrazovce se toho událo opravdu hodně. Největší a taky nejvíce kritizovanou/oblíbenou změnou je systém odemykání telefonu. Všem známé “slide to unlock” je pryč a místo něj k odemknutí telefonu slouží stisk homebuttonu. Majitelé iPhonu 6s a novejších se dočkají tkz. “Raise to wake” to je funkce která rozsvítí display pokaždé když zvednete telefon.
 4. iMessages v novém
  Po vzoru nejpopulárnější komunikační aplikace – Facebook Messengeru, se i Apple rozhodl obohatit svoji komunikační platformu o různé vychytávky ve formě gifů, samolepek, kreslení a fullscreen efektů ve formě konfet a ohňostrojů.
 5. Otevřená Siri
  Hlasová asistentka Siri se otevřela 3tím stranám. Bohužel podpora češtiny zatím chybí, nicméně anglicky mluvící kolegové si budou moci pomocí Siri objednat svoje taxi nebo odeslat zprávu do Slacku.
  ios-10

Co ještě stojí za zmínku?

 1. Přepracované ovládací centrum
 2. Zařízení umí detekovat vodu v nabíjecím konektoru
 3. Vylepšená podpora 3D Touch napříč celým systémem
 4. Aplikace Fotky je nyní o mnoho inteligentnější
 5. Apple Music prošlo kompletním redesignem a zpřehlednění aplikace
 6. Vylepšení aplikace Mapy, včetně informací o veřejné dopravě v Praze
 7. Aplikace Home pro správu vašeho IoT chytréhu bytu / domu dostala nové funkce včetně hlasového ovládání Siri